Niedziela, 19 maja 2024

Hama ładowarka indukcyjna do telefonu – jaką wybrać?

2 marca 2023

Coraz częściej można spotkać urządzenia bezprzewodowe, takie jak klawiatury, myszki, klawiatury czy słuchawki. Powszechnym elementem stały się ładowarki indukcyjne, przez wielu mylnie nazywane również ładowaniem bezprzewodowym. Takie akcesorium to świetny gadżet technologiczny, który można wyeksponować gdzie tylko się chce. Zanim jednak go kupisz, pamiętaj, by zastanowić się nad cechami, jakie powinna mieć dobra ładowarka indukcyjna. Ten artykuł pomoże Ci zidentyfikować najlepsze ładowarki indukcyjne i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Jak działa ładowarka indukcyjna?

Działanie ładowarki indukcyjnej jest niezbędne do zrozumienia od samego początku. W centrum ładowarki indukcyjnej znajduje się cewka nadawcza. Przesyła ona prąd zmienny, tworząc pole elektromagnetyczne. Liczba zwojów i prąd przepływający przez ładowarkę indukcyjną określają jej moc. Aby naładować urządzenie (smartfony, słuchawki czy głośniki bezprzewodowe), ładowarka musi posiadać cewkę odbiorczą. Jeśli Twój smartfon jej nie posiada, możesz kupić specjalne etui, które ją posiada.

Jaką ładowarkę indukcyjną kupić?

Ale jaką ładowarkę indukcyjną wybrać? Wybierając ładowarkę indukcyjną, pierwszą rzeczą, na którą powinieneś zwrócić uwagę jest QI, co oznacza Quick Inductive. Każda ładowarka indukcyjna oznaczona jako QI będzie pasowała do każdego smartfona. Najszybsze ładowarki indukcyjne to QI 1.2. Potrafią one naładować smartfon do połowy w czasie poniżej 30 minut.

Kolejną specyfikacją techniczną, na którą należy zwrócić uwagę, jest jej amperaż i połączenie z siecią. Najlepsze ładowarki indukcyjne będą miały możliwość podłączenia do gniazda zapalniczki w samochodzie oraz funkcję szybkiego ładowania.

Skupmy się teraz na estetyce i specyfikacji użytkowej. Obecnie na rynku znajduje się wiele ładowarek. Dzięki temu możemy spotkać się z różnymi typami ładowarek, np. o różnych kształtach i różnych sposobach ułożenia telefonu. Ładowarki indukcyjne wykonane są zazwyczaj z okrągłego tworzywa sztucznego, na którym umieszcza się telefon. Można jednak skorzystać również z podstawki, którą można ustawić pod dowolnym kątem. Ważne jest, aby materiał użyty do jej budowy był trwały i odporny na zarysowania. Dobra ładowarka indukcyjna będzie zawierała diodę LED, która pokaże stan baterii lub pracy urządzenia.

Świetnym wyborem będzie Ładowarka indukcyjna QIFC10 10W  firmy Hama

Aby bezprzewodowo ładować kompatybilne urządzenia, wystarczy umieścić ładowarkę na ładowarce. Bezprzewodowe ładowanie smartfonów za pomocą technologii Qi Zoptymalizowane ładowanie zmniejsza zużycie baterii i wydłuża jej żywotność. Solidna metalowa obudowa wysokiej jakości o stylowym wyglądzie. Technologia Qualcomm(R) Quick Charge(TM) 3.0 zapewnia błyskawiczne ładowanie. Jest szybsza niż inne technologie ładowania.

Ładowarki indukcyjne mają wiele zalet

Ładowarki te mają wiele pozytywnych aspektów, które są bardzo cenione przez użytkowników smartfonów. To właśnie te osoby najczęściej korzystają z ładowarek. Należy pamiętać, że taka ładowarka musi być kompatybilna ze standardem telefonu.

Ładowarki indukcyjne posiadają następujące zalety:

  • Uniwersalność
  • Wszechstronność (jeden port ładowania dla każdego urządzenia).
  • Niewielkie rozmiary i zróżnicowany design
  • Intrygujący gadżet technologiczny
  • Cena
  • Niedostępne kable
  • Bezpieczeństwo

Gdzie ładowarka indukcyjna sprawdzi się najlepiej?

Ładowarki indukcyjne zostały stworzone po to, aby wyeliminować konieczność stosowania kabla. Taka ładowarka to świetne rozwiązanie dla osób, które są w ciągłym ruchu, ale także dla tych, którzy wolą zachować porządek na biurku. Ładowarki te są niezwykle wydajne i naładują Twój telefon szybciej niż tradycyjna ładowarka.

Odpowiadając na pytanie: Dla kogo przydatna jest ładowarka? Odpowiedź jest prosta: Każdemu, kto ceni sobie wygodę i posiada smartfon. Wielu uważa, że sprzęt ten jest wart swojej ceny i świetnie sprawdza się w podróży ze względu na swoje kompaktowe rozmiary.

Samochodowa ładowarka indukcyjna

Podróże to przypadek, w którym do ładowania telefonu można użyć tradycyjnej ładowarki. Indukcyjna ładowarka samochodowa to doskonały wybór w przypadku modeli z technologią bezprzewodowego ładowania. Ładowanie jest wydajne i wygodne. Nie ma konieczności podłączania kolejnego kabla do smartfona. Dzięki temu będzie on bardziej przyjazny dla użytkownika. Wybierając ładowarkę, warto zastanowić się, w jaki sposób zamontujesz ją w samochodzie. Istnieje wiele opcji urządzeń, które można zamontować za pomocą przyssawki. Są jednak również opcje, które można zamontować do kratki lub tapicerki