Sobota, 15 czerwca 2024

Dlaczego ładowarka indukcyjna nie ładuje?

6 marca 2023

Ładowanie indukcyjne to ostatni przełom technologiczny. Jest ono szybkie i nie wymaga podłączenia smartfona do źródła zasilania za pomocą kabla. Wystarczy położyć telefon na płytce-podkładce, na której znajduje się cewka nadawcza. Czasami innowacyjne rozwiązania mogą też zawieść. Mimo wszystkich wskazówek producenta, ładowarka indukcyjna nie ładuje. Na to pytanie odpowiemy w tekście.

Ładowarka indukcyjna nie działa - przyczyny

Ładowanie bezprzewodowe może pójść źle, ale przyczyny nie są trudne do zrozumienia. Wymieniliśmy najczęstsze sytuacje, z którymi spotkają się użytkownicy.

Ładowanie bezprzewodowe i nieprawidłowe pozycjonowanie

Jest to najczęstsza przyczyna. Ładowanie indukcyjne można osiągnąć tylko wtedy, gdy smartfon i ładowarka znajdują się w tej samej pozycji. Użytkownicy często zapominają, że ładowanie indukcyjne może wystąpić tylko wtedy, gdy telefon i ładowarka znajdują się w dokładnie tej samej pozycji.

Zbyt grube etui nie nadaje się do ładowania indukcyjnego.

Etui na telefon zapewnia doskonałą ochronę. Etui na telefon chroni urządzenie przed przypadkowym uderzeniem. Popularny back, czyli tył etui, został również zaprojektowany tak, aby zapobiec kradzieży w każdej postaci. Moduł NFC w telefonie pozwala na szybki transfer danych i płatności mobilne. Za zakupione towary można zapłacić po prostu podłączając telefon do terminala. Jest to bardzo łatwe i wygodne rozwiązanie. Wykorzystują to również przestępcy, którzy mogą zabrać wirtualny portfel i wykorzystać go do kradzieży pieniędzy.

Teraz wróćmy do przyczyny, dla której ładowarka indukcyjna nie ładuje. Może to być spowodowane obudową. Zabezpieczenie jest na tyle silne, że blokuje sygnał z cewki nadawczej. Umieść telefon na ładowarce, zdejmując tylną pokrywę. Jeśli problem nadal występuje, możesz szukać gdzie indziej.

Bezprzewodowe ładowanie telefonu - upewnij się, że ładowarka jest prawidłowo podłączona

Rozwiązanie problemu nie musi być trudne. Wielu użytkowników uważa, że odniesienie do urządzeń bezprzewodowych jest mylące. Choć do ładowania smartfona za pomocą ładowarki nie trzeba podłączać kabli, konieczne jest, aby ładowarka była podłączona do źródła zasilania. Zrobimy to za pomocą dołączonego kabla USB i zasilacza.

Mimo że wszystko zostało podłączone prawidłowo, dlaczego moja ładowarka indukcyjna nie ładuje?

Jeśli ładowanie bezprzewodowe nie działa po prawidłowym wykonaniu wszystkich czynności, to zwróć uwagę na wszelkie kontrolki na ładowarce. Migające światło może wskazywać na problem. Najczęstszym problemem jest przegrzanie. Możesz sprawdzić ciepło obudowy, dotykając jej palcem.

Przegrzanie obu urządzeń to znak, że należy natychmiast przerwać ładowanie Wyjmij telefon z ładowarki i zamknij wszelkie aplikacje działające w tle. To powinno ułatwić ponowne korzystanie z telefonu. Urządzenia powinny ostygnąć pomiędzy kolejnymi użyciami. Dopiero wtedy można wznowić ładowanie.