Czwartek, 25 kwietnia 2024

Szybka ładowarka do telefonu Samsung – jaką wybrać?

20 lutego 2023

Mimo, że są to malutkie urządzenia, każdy kto je posiada wie jak wiele funkcji, parametrów i możliwości oferują te cudeńka. Są one dla nas nie tylko niezwykle cenne; telefon stał się przecież aparatem fotograficznym i dyskiem przenośnym, a także komunikatorem dzięki wielu aplikacjom. Smartfon jest również niezwykle przydatny, ponieważ posiada fabrycznie wgraną nawigację, która pomaga nam uniknąć wielu nieznanych pułapek. Dzięki niemu możemy również dokonywać płatności, przelewów i innych ważnych spraw, które nie mogą czekać. Telefon to podręczny komputer, w którym znajduje się wiele prywatnych i cennych informacji.

Jednak ze względu na to, że telefon możemy mieć zawsze przy sobie, częste sięganie po niego może prowadzić do całkowitego zużycia energii.
Producenci dostrzegli ten problem i doskonale zdają sobie z niego sprawę. Ciągle szukają nowych technologii i rozwiązań, aby zaoferować nam, użytkownikom telefonów, produkty, które szybko i skutecznie ożywią padniętą baterię Samsung.

Każda ładowarka jest inna. Najważniejszą prawdą jest to, co jest niewidoczne gołym okiem

Wszystkie ładowarki na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie. To właśnie w szczegółach kryje się moc szybkiego i prawidłowego ładowania. Przed zakupem pamiętaj o dokładnym zbadaniu parametrów telefonu i przypasowaniu go do kompatybilnych produktów.

Jak kupić dobrą i szybką ładowarkę do telefonu Samsung?

Przed dokonaniem zakupu warto zapoznać się z konstrukcją telefonu, w tym z portem. Do niedawna wielu producentów stosowało wtyczki lub porty microUSB. Kompatybilna z takimi telefonami jest praktycznie każda ładowarka do smartfona z USB-A lub złączem.
Obecnie jednak w smartfonach coraz częściej stosuje się porty USB-C. Ich główną zaletą jest symetria w złączu. Smartfony z portem USB C mogą być ładowane za pomocą zwykłych ładowarek, jeśli są wyposażone w odpowiedni kabel do ładowania. Jeśli interesująca nas ładowarka ma wbudowaną wtyczkę microUSB, można ją pokonać kupując adapter na USB C, który jest dostępny w sklepach z akcesoriami. Jeśli ładowarka posiada końcówkę, która jest wbudowana na stałe, można zakupić ładowarkę ścienną z odpowiednim portem, ale bez końcówki. Pozwoli to na ładowanie telefonu za pomocą kabla z dwoma dwustronnymi wtyczkami. Rozwiązań, które można znaleźć na indywidualne potrzeby jest wiele. Potrzebna jest tylko odpowiednia wiedza.

Jest to już spory krok do przodu, jeśli znamy budowę, wejście i ładowarkę telefonu. Pozwoli to na świetne ładowanie telefonów Samsung, jak również innych marek. Natomiast błyskawiczne ładowanie telefonu to dodatkowy atut. Czas na intensywne działania.

Co jest podstawą szybkiego ładowania telefonu Samsung?

Wszystko zależy od intensywności. Większość ładowarek do smartfonów, zarówno tych zwykłych, jak i znanych, może zapewnić natężenie od 0,5A do 1,5A. Należy pamiętać, że im szybciej ładuje się telefon, tym wyższa jest wartość amperażu. Dzieje się tak dlatego, że producent każdego modelu określi, ile energii przyjmie.

Coraz częściej zdarza się, że trzeba szybko i nagle doładować telefon, ponieważ bateria alarmuje o niskim poziomie naładowania. Do takich sytuacji opracowano specjalną technologię.

Szybkie ładowanie telefonu Samsung

Szybkie ładowanie dostarcza do Twojego urządzenia znacznie więcej energii niż zwykłe ładowanie, ale trwa to znacznie dłużej.
Oczywiste jest, że im szybciej można naładować baterię, nawet jeśli jest to kilka minut, tym bardziej jest ona naładowana. To jest właśnie Rewelacja!!! !
Qualcomm Quick Charge to nazwa tej technologii. Jest ona niezwykle popularna i doceniana przez wielu użytkowników.

Qualcomm quickcharge - jaką ładowarkę wybrać?

Niektóre smartfony z procesorami Qualcomm mogą wspierać szybkie ładowanie. Na przestrzeni lat powstało kilka wersji tego standardu. W zależności od modelu telefonu należy sprawdzić, która wersja standardu go obsługuje. Ładowarka Qualcomm Quick Charge 2.0 może dostarczyć 10W mocy (2A przy 5.V) zgodnie z określonymi wytycznymi. Regulację napięcia wprowadzają wersje Quick Charge 2.0 i 3.0. Nowsza wersja może mieć zakres od 3,6V do 20V. Maksymalna moc, jaką może naładować telefon to 18W.

Telefony samsung mogą być ładowane za pomocą niektórych zamienników, które spełniają określone wytyczne.

Nie musisz używać wyjątkowego produktu, aby naładować swój telefon Samsung.
Quick Charge jest dostępny w ofercie wielu firm i marek. Możesz wybierać spośród wielu produktów dostępnych na rynku. Każda firma może sprzedawać ładowarkę, pod warunkiem, że spełnia ona standardy i wymagania rynkowe.

Aby idealnie naładować telefon Samsung, ładowarka nie musi być tradycyjną ładowarką sieciową

Bardzo przydatna jest również informacja, że wielu producentów oferuje produkty z funkcją Quick Charge. Akcesoria dla kierowców to między innymi uchwyty samochodowe z wbudowanym ładowaniem, ładowarki samochodowe oraz różnego rodzaju podkładki i stacje dokujące.

Jak widać, Samsung ma sporo możliwości Quick Charge. Nie wymaga ono oryginalnej ładowarki. Kluczowa jest wiedza i odpowiedni dobór ładowarek. Ta wiedza musi iść w parze z zadowoleniem klienta. Ostatnim akcentem jest wsparcie ludzi, którzy są w stanie zapewnić odpowiednią wiedzę, doradztwo i wsparcie we wszystkich punktach sprzedaży.