Niedziela, 8 września 2024

Green Cell ładowarka indukcyjna AirJuice 15W – recenzja

9 stycznia 2023

0

Ładowanie bezprzewodowe staje się coraz bardziej popularne, więc nie dziwi fakt, że na rynku pojawia się więcej ładowarek umożliwiających bezprzewodowe ładowanie. Polska firma Green Cell również opracowała swój produkt - AirJuice!

Zawartość opakowania

Produkt dociera do nas w solidnym kartonie, który możemy otworzyć jak książki. W opakowaniu znajdziemy ładowarkę, a także kabel USB-C, instrukcję obsługi oraz naklejki. Wszystko wygląda na dobrze zapakowane i nie powinno ulec uszkodzeniu podczas transportu.

Specyfikacja Green Cell AirJuice'a.

  • Moc maksymalna: 15W;
  • Wejście: 12V/1.5A, 9V/1.67A, 5V/2A;
  • Wyjście: 15W, 10W, 7.5W, 5W;
  • Porty: USB-C;
  • Wymiary: 90x90x9 mm
  • Waga: 135 g;
  • Dodatkowe informacje: FOD (foreign objects detection), antypoślizgowe krawędzie.
  • Cena w momencie publikacji recenzji: 129 ZŁ

Jakość i design

W pierwszej kolejności zwracamy uwagę na wagę produktu. Ładowarka jest bardzo ciężka, co daje nam wrażenie solidności. Rzeczywiście tak jest. Urządzenie wykonane jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Przed ślizganiem się telefonu chroni duża ilość antypoślizgowej gumy, która została umieszczona wokół jego ścianki. Powinienem również wspomnieć, że nóżki tego urządzenia wykonane są z antypoślizgowej gumy. Metal znajdziemy zarówno na ramce, jak i na spodzie. Nie tylko usztywnia to konstrukcję, ale także pozwala na pasywne chłodzenie.

Green Cell AirJuice Review - polska ładowarka bezprzewodowa
 

Czarny kolor ładowarki jest niemal niezniszczalny. Jednak zarysowania mogą powstać poprzez porysowanie ładowarki. Dzięki temu sprzęt jest bardzo atrakcyjny, co dodaje całościowego wyglądu biurka. Problemem jest to, że ładowarka zbiera zbyt dużo brudu. Samo wycieranie nie jest wystarczające. Konieczne będzie użycie żelu czyszczącego.

Ładowanie

Skupmy się na najważniejszym aspekcie ładowarki Green Cell, czyli ładowaniu. Przyznam, że przebiega ono dość sprawnie. Po pierwsze, ładowarka nie nagrzewa się zbyt szybko. Nie osiąga też zbyt wysokich temperatur nawet po długim ładowaniu. Cewka ma szeroki zakres błędu, więc smartfon nie musi być idealnie umieszczony na powierzchni ładowania. Możemy go umieścić nie do końca równo i proces ładowania będzie działał. Trzecią zaletą jest to, że dioda informacyjna nie świeci się, gdy ładowarka jest podłączona do prądu, ale nic nie ładuje.

Ładowarka może ładować maksymalnie do 15 watów, co robi spore wrażenie. Co prawda niektóre smartfony ładują się szybciej (np. Xiaomi Mi 9, który potrafi ładować do 20 watów), ale wciąż jest sporo urządzeń, które zużywają 5 lub 10 watów (np. mój osobisty Xiaomi Mi Mix 2S).

Podsumowanie

Ładowarka bezprzewodowa Green Cell AirJuice jest bardzo dobra. Oferuje wiele zalet, takich jak solidna konstrukcja i port USB-C. Możliwe, że w przyszłości cena spadnie, ale mam jeden zarzut.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz