Niedziela, 19 maja 2024

Ładowarki samochodowe do telefonu – czym się kierować przy wyborze?

9 marca 2023

Ten artykuł jest dla tych, którzy spędzają dużo czasu w swoim samochodzie. Martwy telefon, tablet czy laptop może być dużym problemem podczas długich podróży. Jest prosty sposób na uniknięcie tych problemów: niezbędna będzie ładowarka samochodowa. Istnieje wiele opcji dla ładowarek samochodowych na rynku, ale warto poświęcić czas na badanie zalet i wad każdego z nich przed dokonaniem zakupu. Ładowarki samochodowe różnią się pod względem mocy i liczby gniazd USB. Dowiedz się, jak wybrać odpowiednie ładowarki samochodowe.

Jak wybrać ładowarkę samochodową

Ładowarka samochodowa podłączana do gniazda zapalniczki jest najbardziej popularna. Istnieją trzy rodzaje:

  • Klasyczna - Urządzenie posiada porty USB, które można wykorzystać do podłączenia urządzeń mobilnych za pomocą kabla.
  • Dodatkowy kabel jest dostępny - Do jednego z wejść USB dołączony jest kabel. Kabel ten posiada dodatkowe końcówki do ładowania.
  • Indukcyjna - Nowoczesny rodzaj ładowarki samochodowej, która ładuje urządzenie bez użycia kabla. Wystarczy, że położysz je na płytce lub włożysz do uchwytu dołączonego do ładowarki.

To tylko kilka z ważnych aspektów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze ładowarki samochodowej. Aby mieć pewność, że Twoje potrzeby w zakresie ładowania zostaną zaspokojone, ważne jest ustawienie odpowiednich parametrów.

Należy wziąć pod uwagę następujące parametry

Szukając najlepszej ładowarki samochodowej, pamiętaj, aby wziąć pod uwagę:

  • Natężenie prądu - Liczba amperów, która określa prędkość, z jaką może być ładowany Twój smartfon. Parametr ten jest zależny od możliwości ładowania telefonu oraz parametrów technicznych związanych z ładowarką.
  • Liczba gniazd - Ładowarka samochodowa USB może posiadać jedno lub wiele gniazd. Dla osób, które potrzebują podłączyć do samochodu dodatkowe urządzenia, najlepsze są modele z większą ilością wejść.
  • Długość kabla (w przypadku ładowarek z kablem). Kabel o najlepszej długości pozwoli Ci podłączyć telefon, a następnie bezpiecznie go przechowywać. Kluczowa jest odległość od gniazda zapalniczki. Długi kabel pozwoli Ci się poruszać i zmniejszy szansę na uszkodzenie telefonu.
  • Funkcje bezpieczeństwa - Możesz powiedzieć ładowarka jest dobra przez obecność funkcji bezpieczeństwa, które zapobiegają jej awarii. Najważniejsze funkcje bezpieczeństwa to zwarcie, ochrona termiczna, przepięcie, przeciążenie i zwarcie.

Ładowarki samochodowe mają dodatkowe funkcje, które są istotne. Urządzenia te mogą być wyposażone w innowacyjne funkcje, które czynią je bardziej atrakcyjnymi. Na przykład mogą one przyspieszyć ładowanie wyposażenia samochodu. Możesz skorzystać z tej funkcji, wybierając model z modułem Quick Charge lub technologią Power Delivery.

Mniej istotne jest wybieranie produktów pod kątem marki. Nowoczesne ładowarki potrafią dopasować wysokiej jakości akcesoria do zaawansowanych technologii. Aby naładować baterię w dowolnym urządzeniu, można skorzystać z uniwersalnej ładowarki samochodowej kompatybilnej z nim. Sprzęt marki Green Cell zwraca uwagę technologią szybkiego ładowania Quick Charge 3.0, oraz funkcją Power Delivery. Ładowarka Green Cell 30W wyposażona jest w standardowy port USB oraz dodatkowe złącze USB-C, dzięki czemu możesz podłączyć nawet dwa urządzenia jednocześnie.

Ładowarka samochodowa może być bardzo przydatnym narzędziem. Istotne jest, aby ładowarka była dobrze dopasowana do Twoich potrzeb. Poświęć chwilę na zawężenie opcji. Akcesorium musi być kompatybilne i posiadać zabezpieczenia. Pozwoli to wyeliminować wszelkie ryzyko uszkodzenia Twoich urządzeń.