Sobota, 15 czerwca 2024

Ładowarka indukcyjna iphone – jaka będzie najlepsza?

16 lutego 2023

Smartfony nieustannie ewoluują w niesamowitym tempie. Czasami wydaje się, że wszystko dzieje się w ciągu kilku godzin. Najbardziej znane telefony, takie jak Apple, zawsze kładły duży nacisk na to, aby ich smartfony były najlepsze. iPhone jest bardzo popularnym telefonem. Ładowanie bezprzewodowe sprawia, że jeszcze łatwiej jest zwiększyć użyteczność tych telefonów, nawet jeśli może się to wydawać niewiarygodne. Jaka ładowarka indukcyjna jest najlepsza dla Twojego iPhone'a i którą wybrać? Nasz poradnik pomoże Ci wszystko zrozumieć.

Następna rewolucja technologiczna

iPhone to fenomen w świecie urządzeń elektronicznych. Pierwsze modele iPhone'a okazały się ogromnym sukcesem. Apple pokazało wszystkim, także konkurencji, że smartfony mogą być mini komputerami. Miałyby też być równie potężne i użyteczne. Ludzie wciąż nie postrzegali telefonów komórkowych jako czegoś więcej niż narzędzia do zarządzania połączeniami głosowymi i wiadomościami tekstowymi w codziennym życiu. Sytuacja zmieniła się drastycznie na przestrzeni lat, czyniąc nasz świat mniejszym. Każdy miał możliwość komunikowania się z inną osobą poprzez połączenia głosowe, wiadomości tekstowe, a teraz nawet połączenia wideo. Apple był kluczowym graczem w jednej z najbardziej znaczących rewolucji technologicznych, jakie miały miejsce. Trwa to do dziś. Komunikacja bezprzewodowa jest kolejnym ważnym krokiem w tym wydarzeniu.

Ładowanie indukcyjne

Indukcja jest jednym z wielu zastosowań tej technologii. Jest to zdolność do przekazywania energii na określone odległości bez użycia jakiegokolwiek medium (np. przewodów). Michael Faraday, słynny naukowiec, odkrył indukcję w 1831 roku. Choć jest to dość proste, naukowcy potrzebowali wielu dekad, aby wykorzystać tę wiedzę w praktyce. Indukcja jest podstawą naszego dzisiejszego świata, a obecnie jest bardziej widoczna w bezprzewodowych ładowarkach do smartfonów.

Ładowarka indukcyjna to prosty, ale niezbędny element, który wytwarza pole elektromagnetyczne. W tym przypadku jest to nadajnik. Cewka nadawcza to zwinięty drut znajdujący się w ładowarce. Niezbędne pole elektromagnetyczne powstanie po podłączeniu zasilacza do gniazdka elektrycznego. Nie jest ono hamowane przez żadne inne przeszkody i rozchodzi się we wszystkich kierunkach.

Ładowanie indukcyjne wymaga, aby smartfon mógł odbierać prąd z cewek nadawczych ładowarki. Większość nowych telefonów jest wyposażona w fabrycznie wbudowane cewki odbiorcze. Cewki te wychwytują pole elektromagnetyczne i przekształcają je w energię potrzebną do naładowania baterii. iPhone'y Apple są wyposażone w funkcję ładowania bezprzewodowego. Każdy model powyżej serii 8 posiada odpowiedni odbiornik. Jaki typ ładowarki indukcyjnej powinniśmy kupić do iPhone'a, aby wszystko działało bez zarzutu

Wybierz ładowarkę indukcyjną

Przed zakupem ładowarki indukcyjnej do iPhone'a należy zwrócić uwagę na kilka aspektów technicznych. Po pierwsze, dopasuj ładowarkę do modelu telefonu. Konieczne jest, aby ładowarka i telefon były kompatybilne, aby prawidłowo przesyłać prąd. Niedopasowana ładowarka może powodować problemy z ładowaniem, a nawet uniemożliwić nam uruchomienie telefonu. Może się okazać, że po prostu bateria smartfona nie jest ładowana. Jaka ładowarka indukcyjna sprawdzi się w przypadku iPhone'a?

Brak ładowarki w zestawie

Apple wyznaczyło ładowarki do wszystkich modeli iPhone'a, które oczywiście nadają się do indukcji. To świetny wybór, który zapewni nie tylko niezawodność i pewność działania, ale także wsparcie techniczne w razie jakichkolwiek problemów. Może się zdarzyć, że z różnych powodów nie będziemy mieli okazji korzystać z dedykowanych ładowarek. Może to być spowodowane awarią lub brakiem możliwości dostępu do serwisu wspieranego przez Apple, albo tym, że produkt nie jest dostępny w naszej okolicy.

Głównym powodem jest brak kabla do ładowania indukcyjnego w zestawie startowym. Apple postanowiło zaprzestać dołączania ładowarek do nowych iPhone'ów. Argumentuje to troską o wpływ na środowisko naturalne. Kolejnym powodem jest fakt, że iPhone'y są wyposażone w wejścia typu Lightning zamiast bardziej popularnych typów USB-C. Tradycyjne ładowarki z wtyczką Lightning nie są łatwo dostępne, więc czasem łatwiej jest przejść na ładowanie indukcyjne. Jeśli nie masz ładowarki Apple, jedyną opcją jest zakup ładowarki innej firmy. Która ładowarka indukcyjna do iPhone'a wykonana przez innych producentów najlepiej spełni swoje zadanie?

Kompatybilność

Wróciła kompatybilność naszej ładowarki z danym modelem iPhone'a. Indukcja to prosty sposób na przesyłanie energii elektrycznej. Cewki nadawcze i odbiorcze nie muszą być modyfikowane, aby ze sobą współpracować. Moc ładowania to jedyna rzecz, na którą trzeba zwracać uwagę. Starsze modele iPhone'a mogą wytrzymać niższe napięcia, podczas gdy nowsze modele są w stanie obsłużyć wyższe napięcia. Jest to spowodowane zwiększoną zdolnością napięciową baterii smartfonów. Może to spowodować uszkodzenie baterii, a w skrajnych przypadkach nawet śmierć telefonu.

Jaki typ zasilania ładowarki wybrać?

Jakiej ładowarki indukcyjnej należy używać do iPhone'a 11? Specyfikacja techniczna Apple zaleca moc indukcji na poziomie 15%. Jednak ten model iPhone'a może być szybko ładowany z mocą do 20%. Pytanie: Która ładowarka indukcyjna jest najlepsza dla iPhone'a 12? Odpowiedź jest bardzo podobna, z tym że ładowarki z serii 12 mogą być używane z mocą 20 watów.

Omówmy teraz ładowarki dla smartfonów Apple z nieco starszymi modelami. W tym przypadku zaszły istotne zmiany. Zmiany te wynikają ze wspomnianego wyżej zmieniającego się podejścia producentów do technologii tworzenia baterii. Jaka ładowarka indukcyjna do iPhone 13 spowalnia ładowanie, aby umożliwić szybkie ładowanie? Warto przyjrzeć się ładowaniu w standardzie Qi.

Standardowe Qi

Qi to standard, który powstał w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na ładowarki indukcyjne. Qi to kompatybilność ładowarek z telefonami, które posiadają możliwość indukcji. Ładowarki Qi stanowią obecnie prawie 90 procent rynku. Standard 1.2, który został niedawno wprowadzony, oferuje szybkie ładowanie. Co oferuje Qi? Ładowarka będzie działać bez zarzutu z naszym iPhonem, więc jesteśmy spokojni.

Wiemy, że iPhone 13 potrafi się szybko ładować, więc jakiej ładowarki indukcyjnej użyjemy do ładowania iPhone'a 14? Powinna być ona zgodna ze standardami Qi 1.2, dzięki czemu będziemy mogli skorzystać z szybkiego ładowania z mocą 25-30 W. O różnicy zadecyduje konkretny model iPhone'a 14, który posiadamy. Modele Pro i Max mają nieco większą moc ładowania, więc bateria powinna wystarczyć na około godzinę.

Dodatkowe cechy urządzeń do ładowania indukcyjnego

Warto rozważyć różne funkcje oferowane przez producentów, gdy zadajesz pytanie: "Która ładowarka indukcyjna do iPhone'a jest najlepsza?". Większość ładowarek indukcyjnych można położyć płasko na smartfonie Apple. Niektóre ładowarki mają specjalny uchwyt, który pozwala zobaczyć ekran bez konieczności podnoszenia iPhone'a. Niektóre ładowarki oferują dwa pola ładowania. Dzięki temu możemy jednocześnie ładować np. iPhone'a i smartwatcha. Warto pamiętać, że materiał, z którego wykonana jest ładowarka nie powinien się ślizgać, gdyż zapobiegnie to wypadnięciu telefonu. Przydatną funkcją, która będzie dostępna jest wskaźnik LED stanu naładowania iPhone'a.